Aktualny przystanek Sindbad w Pyskowicach to: 

  • Dworzec PKS, ul. Wyszyńskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Pyskowic

Pyskowice - Urokliwe miasto o bogatej historii na Górnym Śląsku

Pyskowice, położone w województwie śląskim, to niewielkie miasto o długiej i interesującej historii sięgającej aż XIII wieku. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Pyskowice oferują wiele atrakcji turystycznych i zabytków, które warto odkryć. W artykule przybliżymy historię Pyskowic, ich zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Założone w XIII wieku, Pyskowice przez wieki pełniły funkcje handlowe, rolnicze oraz górnicze. W różnych okresach historii znajdowały się pod rządami księstw śląskich, Królestwa Czech oraz Królestwa Polskiego, co wpłynęło na ich obecny kształt i bogactwo kulturowe.

Jednym z ciekawszych zabytków Pyskowic jest kościół pw. św. Jana Chrzciciela, którego początki sięgają XV wieku. Świątynia ta, zbudowana w stylu gotyckim, zachwyca swoją architekturą oraz bogatym wyposażeniem wnętrza.

Warto również odwiedzić Rynek, który stanowi serce miasta. Otoczony zabytkowymi kamienicami i wspaniałym Ratuszem, Rynek pełni funkcję centrum handlowego oraz miejsca spotkań mieszkańców. W okolicy Rynku znajdują się również liczne kościoły i kaplice, tworzące niezwykły klimat tego miejsca.

Pyskowice mogą poszczycić się również urokliwymi terenami zielonymi oraz atrakcjami przyrodniczymi. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe, prowadzące przez malownicze krajobrazy Górnego Śląska. Warto wybrać się na wycieczkę do Parku Miejskiego, będącego idealnym miejscem na spacer, piknik czy spotkanie z przyjaciółmi.

W Pyskowicach organizowane są również liczne imprezy kulturalne, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy. Miejscowe instytucje kultury, takie jak dom kultury, oferują różnorodne propozycje dla mieszkańców oraz turystów, którzy chcą poznać lokalną kulturę i tradycje.

Miasto posiada również atrakcje dla miłośników sportu i rekreacji. Na terenie Pyskowic można korzystać z licznych obiektów sportowych, takich jak basen, boiska czy korty tenisowe.

 

Połączenia międzynarodowe z Pyskowic: 

 

Przewozy autokarowe z Pyskowic

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz