Aktualny przystanek Sindbad w Puławach to: 

  • Przyst. POLSKI EXPRESS -zatoka autobusowa obok PKS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Puław

Puławy - Miasto nauki i kultury na malowniczym brzegu Wisły

Puławy, położone w województwie lubelskim, to miasto o bogatej historii sięgającej aż XVIII wieku. Znane jako centrum nauki i kultury, Puławy oferują wiele atrakcji turystycznych oraz zabytków, które warto odkryć. W artykule przybliżymy historię Puław, ich zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Założone w XVIII wieku przez rodzinę Czartoryskich, Puławy od początku pełniły funkcje kulturalne, naukowe oraz oświatowe. W XIX wieku, miasto stało się ważnym ośrodkiem badań naukowych, zwłaszcza w dziedzinie chemii i rolnictwa, co zaowocowało utworzeniem licznych instytutów i szkół wyższych.

Jednym z najważniejszych zabytków Puław jest Pałac Czartoryskich, będący dawną siedzibą arystokracji oraz centrum życia kulturalnego miasta. Pałac ten, otoczony malowniczym parkiem, zachwyca swoją architekturą oraz wystrojem wnętrz, które można zwiedzać w ramach wycieczek z przewodnikiem.

Warto również odwiedzić Stary Rynek, który stanowi serce miasta. Otoczony zabytkowymi kamienicami i wspaniałym Ratuszem, Rynek pełni funkcję centrum handlowego oraz miejsca spotkań mieszkańców. W okolicy Rynku znajdują się również liczne kościoły i kaplice, tworzące niezwykły klimat tego miejsca.

Puławy mogą poszczycić się również bogatym życiem kulturalnym. W mieście odbywają się liczne wydarzenia, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy. Ważną rolę odgrywają instytucje kultury, takie jak teatr, muzea czy galerie sztuki, które oferują różnorodne propozycje dla mieszkańców oraz turystów.

Miasto Puławy szczyci się również swoim położeniem nad Wisłą oraz urokliwymi krajobrazami. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe, prowadzące przez malownicze tereny nadwiślańskie. Warto wybrać się na wycieczkę do Parku Zdrojowego, będącego idealnym miejscem na spacer, piknik czy spotkanie z przyjaciółmi.

Puławy to miasto o bogatej historii, ciekawych zabytkach oraz atrakcjach turystycznych, które sprawiają, że warto się tu wybrać, aby odkryć jego uroki i poznać życie mieszkańców.

 

Połączenia międzynarodowe z Puław: 

 

 

Przewozy autokarowe z Puław

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz