Aktualny przystanek Sindbad w Pszowie to: 

  • PKS, ul. Traugutta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Pszowa

Pszów Małe miasto o bogatej historii i urokliwym krajobrazie na Górnym Śląsku

Pszów, położony w województwie śląskim, to niewielkie miasto o długiej i interesującej historii sięgającej aż XIII wieku. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Pszów oferuje wiele atrakcji turystycznych i zabytków, które warto odkryć. W artykule przybliżymy historię Pszowa, jego zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Założony w XIII wieku, Pszów przez wieki pełnił funkcje rolnicze, handlowe oraz górnicze. W różnych okresach historii znajdował się pod rządami księstw śląskich, monarchii Habsburgów oraz Królestwa Polskiego. Miasto szczyci się bogatą historią i kulturowym dziedzictwem, które wpłynęło na jego obecny charakter.

Jednym z ciekawszych zabytków Pszowa jest kościół pw. św. Wawrzyńca, którego początki sięgają XV wieku. Świątynia ta, zbudowana w stylu gotyckim, zachwyca swoją architekturą oraz bogatym wyposażeniem wnętrza.

Warto również odwiedzić Stary Rynek, który stanowi serce miasta. Otoczony zabytkowymi kamienicami, Rynek pełni funkcję centrum handlowego oraz miejsca spotkań mieszkańców. W okolicy Rynku znajduje się również ratusz, będący siedzibą władz miasta.

Pszów może poszczycić się również urokliwymi terenami zielonymi oraz atrakcjami przyrodniczymi. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe, prowadzące przez malownicze krajobrazy Górnego Śląska. Warto wybrać się na wycieczkę do Parku Miejskiego, będącego idealnym miejscem na spacer, piknik czy spotkanie z przyjaciółmi.

W Pszowie organizowane są również liczne imprezy kulturalne, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy. Miejscowe instytucje kultury, takie jak dom kultury, oferują różnorodne propozycje dla mieszkańców oraz turystów, którzy chcą poznać lokalną kulturę i tradycje.

Miasto posiada również atrakcje dla miłośników sportu. Na terenie Pszowa można korzystać z licznych obiektów sportowych, takich jak basen, boiska czy korty tenisowe.

 

Połączenia międzynarodowe z Pszowa: 

 

Przewozy autokarowe z Pszowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz