Aktualny przystanek Sindbad w Pszczynie to: 

  • DCentrum Przesiadkowe, ul. Sokoła, stanowisko 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Pszczyny

Pszczyna - Miasto o bogatej historii i malowniczych krajobrazach na Śląsku

Pszczyna, położona w województwie śląskim, to urokliwe miasto o bogatej historii sięgającej aż XIII wieku. Choć nie jest to duże miasto, Pszczyna kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych i zabytków, które warto odkryć. W artykule przybliżymy historię Pszczyny, jej zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Założona w XIII wieku, Pszczyna przez stulecia pełniła funkcje handlowe, rolnicze oraz administracyjne. W różnych okresach historii znajdowała się pod rządami księstw śląskich, Królestwa Czech, Prus oraz Austrii, co wpłynęło na jej obecny kształt i bogactwo kulturowe.

Jednym z najważniejszych zabytków Pszczyny jest Zamek Pszczyński, będący dawną siedzibą książąt i arystokracji. Zamek ten, otoczony malowniczym parkiem, zachwyca swoją architekturą oraz wystrojem wnętrz, które można zwiedzać w ramach wycieczek z przewodnikiem.

Warto również odwiedzić Rynek, który stanowi serce miasta. Otoczony zabytkowymi kamienicami i wspaniałym Ratuszem, Rynek pełni funkcję centrum handlowego oraz miejsca spotkań mieszkańców. W okolicy Rynku znajdują się również liczne kościoły i kaplice, tworzące niezwykły klimat tego miejsca.

Pszczyna może poszczycić się również pięknymi terenami zielonymi oraz atrakcjami przyrodniczymi. Warto wybrać się na spacer do Parku Zamkowego, będącego idealnym miejscem na wypoczynek, piknik czy spotkanie z przyjaciółmi. W parku tym można również podziwiać liczne zabytkowe budynki oraz pomniki, będące częścią bogatego dziedzictwa kulturowego miasta.

W Pszczynie organizowane są również liczne imprezy kulturalne, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy. Miejscowe instytucje kultury, takie jak dom kultury, muzea czy galerie sztuki, oferują różnorodne propozycje dla mieszkańców oraz turystów, którzy chcą poznać lokalną kulturę i tradycje.

Miasto posiada również atrakcje dla miłośników sportu i rekreacji. W Pszczynie można korzystać z licznych obiektów sportowych, takich jak basen, boiska czy ścieżki rowerowe, prowadzące przez malownicze krajobrazy okolicy.

 

Połączenia międzynarodowe z Pszczyny: 

 

Przewozy autokarowe z Pszczyny

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz