Aktualny przystanek Sindbad w Praszce to: 

  • przystanek, Pl. Grunwaldzki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Praszki

Praszka - Małe miasto z bogatą historią i urokiem na Opolszczyźnie

Praszka, położona w województwie opolskim, to małe miasto o bogatej historii, która sięga XIII wieku. Choć może nie jest tak rozpoznawalna jak większe miasta Polski, Praszka skrywa w sobie wiele uroków i ciekawych miejsc do odkrycia. W artykule przybliżymy historię Praszki, jej zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Założona w XIII wieku, Praszka przez stulecia pełniła funkcje handlowe oraz rolnicze. Przez lata przechodziła przez różne rządy, będąc częścią księstw śląskich, a także Królestwa Polskiego. W XIX i XX wieku miasto doświadczało licznych zmian politycznych i gospodarczych, które wpłynęły na jego obecny kształt.

Jednym z najciekawszych zabytków Praszki jest kościół pw. św. Katarzyny, którego początki sięgają XV wieku. Świątynia ta, zbudowana w stylu gotyckim, zachwyca swoją architekturą oraz cennymi elementami wyposażenia, takimi jak ołtarz i chrzcielnica.

Warto również odwiedzić Rynek, który stanowi serce miasta. Otoczony zabytkowymi kamienicami, Rynek pełni funkcję centrum handlowego oraz miejsca spotkań mieszkańców. W okolicy Rynku znajduje się również ratusz, będący siedzibą władz miasta.

Praszka, choć mała, może poszczycić się również różnorodnymi atrakcjami turystycznymi oraz możliwościami aktywnego wypoczynku. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe, prowadzące przez malownicze krajobrazy Opolszczyzny. W sezonie letnim warto wybrać się na wycieczkę nad pobliskie jeziora, takie jak Jezioro Turawskie, które stanowi popularne miejsce rekreacji dla mieszkańców i turystów.

W Praszce organizowane są również liczne imprezy kulturalne, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy. Miejscowe instytucje kultury, takie jak dom kultury, oferują różnorodne propozycje dla mieszkańców oraz turystów, którzy chcą poznać lokalną kulturę i tradycje.

Praszka to miasto o bogatej historii, ciekawych zabytkach oraz atrakcjach turystycznych, które sprawiają, że warto się tu wybrać, aby odkryć jego uroki i poznać życie mieszkańców.

Połączenia międzynarodowe z Praszki: 

 

Przewozy autokarowe z Praszki

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz