Aktualny przystanek Sindbad w Polkowicach to: 

  • DW. PKS, ul. Młyńska, st. 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Polkowic

Polkowice - Miasto o bogatej historii i rozwijającej się gospodarce na Dolnym Śląsku

Polkowice, położone w województwie dolnośląskim, to miasto o interesującej historii i dynamicznie rozwijającej się gospodarce. Jego początki sięgają XIII wieku, lecz szczególny rozwój nastąpił w XX wieku. W artykule przybliżymy historię Polkowic, ich zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Założone w XIII wieku, Polkowice przez wieki pełniły funkcje handlowe oraz rolnicze. Przez stulecia przechodziły przez różne rządy, będąc częścią księstw śląskich, monarchii Habsburgów oraz Prus. Po II wojnie światowej, Polkowice zostały włączone do Polski, a ich rozwój nabrał tempa, szczególnie w zakresie przemysłu.

Ważnym impulsem dla rozwoju miasta było odkrycie bogatych złóż miedzi w okolicy, co zaowocowało powstaniem KGHM Polska Miedź S.A., jednego z największych producentów miedzi na świecie. Dzięki temu, Polkowice stały się ważnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym.

Jednym z ciekawszych zabytków Polkowic jest kościół pw. św. Marcina, którego początki sięgają XIV wieku. Świątynia ta, zbudowana w stylu gotyckim, zachwyca swoją architekturą oraz cennymi elementami wyposażenia.

Warto również odwiedzić Stary Rynek, który stanowi serce miasta. Otoczony zabytkowymi kamienicami, Rynek pełni funkcję centrum handlowego oraz miejsca spotkań mieszkańców. W okolicy Rynku znajduje się również ratusz, będący siedzibą władz miasta.

Polkowice mogą poszczycić się także różnorodnymi atrakcjami turystycznymi oraz możliwościami aktywnego wypoczynku. W okolicach miasta znajduje się wiele szlaków turystycznych oraz rowerowych, prowadzących przez malownicze krajobrazy dolnośląskie. Ponadto, w Polkowicach organizowane są liczne imprezy kulturalne, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy.

W mieście warto również odwiedzić Park Miejski, będący idealnym miejscem na spacer, piknik czy spotkanie z przyjaciółmi. Park ten, w którym znajdują się stawy oraz alejki spacerowe, stanowi istotną przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców.

Połączenia międzynarodowe z Polkowic: 

 

Przewozy autokarowe z Polkowic

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz