Aktualny przystanek Sindbad w Płocku to: 

  • dworzec PKS, ul. Dworcowa, stan. Międzynarodowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Płocka

Płock - Perła Mazowsza o bogatej historii i malowniczym położeniu

Płock, usytuowany na prawym brzegu Wisły, jest jednym z najstarszych i najbardziej znaczących miast na Mazowszu. Swoją bogatą historią sięgającą aż do X wieku, Płock pełnił niegdyś rolę stolicy Polski. Miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych oraz zabytków, które warto odkryć. W artykule przybliżymy historię Płocka, jego zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Płock był przez wieki ośrodkiem politycznym, administracyjnym oraz gospodarczym. Jako siedziba biskupstwa, miasto odgrywało również ważną rolę w życiu duchownym Polski. Płock ma wiele do zaoferowania turystom, zarówno pod względem zabytków, jak i atrakcji przyrodniczych.

Jednym z najważniejszych zabytków Płocka jest Katedra pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha. Świątynia ta, zbudowana w stylu gotyckim, jest jednym z najcenniejszych zabytków sakralnych w Polsce, zawierając w sobie wiele dzieł sztuki oraz wyjątkowe elementy architektury.

Warto również odwiedzić Zamek Królewski, który niegdyś pełnił funkcję rezydencji władców Polski. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Mazowieckie, gdzie można poznać historię Płocka oraz regionu.

Serce miasta stanowi Stary Rynek, otoczony zabytkowymi kamienicami i urokliwymi uliczkami. W centrum Rynku znajduje się Ratusz, będący siedzibą władz miasta. Warto również zwrócić uwagę na liczne kościoły, kaplice oraz klasztory, tworzące niezwykły klimat tego miejsca.

Płock może poszczycić się również malowniczym położeniem nad Wisłą. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe, prowadzące przez piękne krajobrazy nadwiślańskie. Warto wybrać się na wycieczkę do Parku Tumskiego, będącego idealnym miejscem na spacer, piknik czy spotkanie z przyjaciółmi.

W Płocku organizowane są liczne imprezy kulturalne, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy. Miejscowe instytucje kultury, takie jak teatr, muzea czy galerie sztuki, oferują różnorodne propozycje dla mieszkańców oraz turystów, którzy chcą poznać lokalną kulturę i tradycje.

 

Połączenia międzynarodowe z Płocka: 

 

 

Przewozy autokarowe z Płocka

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz