Aktualny przystanek Sindbad w Piotrkowie Trybunalskim to: 

  • Powiatowe Centrum Przesiadkowe – stanowisko nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Piotrkowa Trybunalskiego

Piotrków Trybunalski - Miasto o niezwykłej historii i wartościach kulturowych

Piotrków Trybunalski, położony w województwie łódzkim, to miasto o bogatej i fascynującej historii, która sięga aż XI wieku. Przez wieki pełniło ważne funkcje administracyjne, handlowe oraz kulturalne, co wpłynęło na jego obecny charakter. W artykule przybliżymy historię Piotrkowa Trybunalskiego, jego zabytki oraz atrakcje turystyczne.

Założony w XI wieku, Piotrków Trybunalski był ważnym ośrodkiem na terenie Polski, pełniąc funkcję siedziby sądów oraz trybunałów. W XVI wieku, miasto stało się miejscem zwoływania Sejmu Walnego, co dodatkowo podkreślało jego znaczenie na mapie kraju. Przez stulecia, Piotrków Trybunalski był także ważnym centrum handlowym, co sprzyjało jego rozwojowi.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych zabytków miasta jest Zamek Królewski, którego początki sięgają XIV wieku. W zamku odbywały się zjazdy szlachty oraz obrady sądów. Obecnie, w jego murach mieści się Muzeum, w którym zgromadzone są eksponaty opowiadające o historii miasta oraz regionu.

Spacerując po Starym Mieście, warto zwrócić uwagę na piękne, zabytkowe kamienice, które tworzą niezwykłą atmosferę. Wśród nich wyróżnia się kamienica Mikołaja Reja, która należała do słynnego poety i pisarza.

Innym cennym zabytkiem Piotrkowa Trybunalskiego jest kościół pw. św. Jana Ewangelisty, którego początki sięgają XIII wieku. Warto również odwiedzić kościół pw. św. Jakuba, zbudowany w stylu gotyckim w XIV wieku, który uznawany jest za jeden z najstarszych kościołów w mieście.

Piotrków Trybunalski może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym. W mieście odbywają się liczne wydarzenia, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy. Ważną rolę odgrywają lokalne instytucje kultury, takie jak teatr czy dom kultury, które organizują różnorodne propozycje dla mieszkańców i turystów.

Połączenia międzynarodowe z Piotrkowa Trybunalskiego: 

 

Przewozy autokarowe z Piotrkowa Trybunalskiego

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz