Aktualny przystanek Sindbad w Oświęcimiu to: 

  • Plac przed Dw.PKP, ul. Powstańców Śląskich 22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Oświęcimia

Oświęcim - Miasto o trudnej historii, lecz z ogromnym dziedzictwem kulturowym

Oświęcim, położony w województwie małopolskim, to miasto o niezwykle bogatej, choć trudnej historii. W świadomości wielu ludzi na całym świecie, Oświęcim kojarzy się głównie z okrutnymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej oraz z istnieniem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jednak miasto to posiada także inne, ważne dziedzictwo kulturowe i warto je poznać. W tym artykule przybliżymy historię Oświęcimia, jego zabytki oraz inne atrakcje turystyczne.

Oświęcim powstał w XIII wieku, a przez stulecia był ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym. Miasto przechodziło przez różne epoki, będąc kolejno pod panowaniem Piastów, Jagiellonów, Habsburgów oraz Polski. W 1939 roku Oświęcim został włączony do III Rzeszy, co zaważyło na losach miasta i jego mieszkańców.

Niewątpliwie najbardziej znane miejsce w Oświęcimiu to Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które mieści się na terenie byłego obozu koncentracyjnego. Muzeum to, będące miejscem pamięci i przestrogi, przyciąga rocznie miliony turystów z całego świata. Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau to ważne i poruszające doświadczenie, które pozwala lepiej zrozumieć tragedię Holocaustu.

Jednak Oświęcim to nie tylko miejsce pamięci. Miasto może poszczycić się również zabytkami, takimi jak Zamek Książąt Oświęcimskich, którego początki sięgają XIV wieku. W zamku mieści się obecnie muzeum, które prezentuje historię miasta oraz regionu.

Warto również odwiedzić kościół pw. św. Krzyża, zbudowany w XIV wieku, który jest jednym z najstarszych zabytków w mieście. W jego wnętrzu można podziwiać piękne malowidła oraz cenne elementy wyposażenia.

Oświęcim może poszczycić się też zielonymi terenami oraz atrakcjami przyrodniczymi. W mieście znajduje się Park Miejski, będący idealnym miejscem na spacery czy pikniki, a także liczne trasy rowerowe, które prowadzą przez malownicze okolice.

W Oświęcimiu odbywają się również liczne wydarzenia kulturalne, takie jak festiwale, koncerty czy wystawy, które wpływają na rozwój życia kulturalnego miasta.

Połączenia międzynarodowe z Oświęcimia: 

 

Przewozy autokarowe z Oświęcimia

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz