Aktualny przystanek Sindbad w Ostrzeszowie to: 

  • Przystanek komunik.zbiorowej(d.PKS)ul.Sienkiewicza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Ostrzeszowa

"Ostrzeszów - urokliwe miasto z bogatą historią na Dolnym Śląsku"

Ostrzeszów to malownicze miasto położone w województwie wielkopolskim, w zachodniej Polsce. Znane ze swojej bogatej historii oraz licznych atrakcji turystycznych, Ostrzeszów przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać niezwykłe oblicze Dolnego Śląska i cieszyć się spokojem w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Miasto założone zostało w XII wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1272 roku. W ciągu swojej długiej historii Ostrzeszów był ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Dolnego Śląska. Miasto przyciąga turystów swoim urokliwym rynkiem oraz zabytkowymi kamienicami, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Wśród zabytków Ostrzeszowa warto wymienić przede wszystkim kościół pw. św. Stanisława, zbudowany w stylu gotyckim w XV wieku, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski, który został wybudowany w XVIII wieku, oraz pozostałości dawnych murów miejskich, świadczące o ważnej roli Ostrzeszowa w przeszłości.

Ostrzeszów może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Ostrzeszowa, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Ostrzeszów oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Dolnego Śląska. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Ostrzeszów to miasto, które łączy w sobie bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne z pięknymi krajobrazami oraz urokliwymi zabytkami. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, Ostrzeszów jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze Dolnego Śląska i spędzić niezapomniane chwile w sercu zachodniej Polski.

Połączenia międzynarodowe z Ostrzeszowa: 

 

Przewozy autokarowe z Ostrzeszowa

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line