Aktualny przystanek Sindbad w Ostrowcu Świętokrzyskim to: 

  • Dworzec Autobusowy, ul. Zabia 40, st. Miedzynarod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Ostrowca Świętokrzyskiego

"Ostrowiec Świętokrzyski - miasto o bogatej historii i urokliwej okolicy"

Ostrowiec Świętokrzyski to miasto położone w województwie świętokrzyskim, w południowo-wschodniej Polsce. Znane ze swojej bogatej historii oraz urokliwych terenów, Ostrowiec przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać niezwykłe oblicze Polski i cieszyć się spokojem w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Miasto założone zostało w XV wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1613 roku. W ciągu swojej długiej historii Ostrowiec był ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie województwa świętokrzyskiego. W XIX wieku miasto stało się centrum przemysłu metalurgicznego, dzięki rozwojowi huty żelaza.

Wśród zabytków Ostrowca Świętokrzyskiego warto wymienić przede wszystkim neogotycki kościół pw. św. Michała Archanioła, zbudowany w XIX wieku, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski oraz pozostałości dawnej huty żelaza, świadczące o przemysłowej historii miasta.

Ostrowiec Świętokrzyski może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Ostrowca Świętokrzyskiego, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Ostrowiec Świętokrzyski oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny województwa świętokrzyskiego. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Ostrowiec Świętokrzyski to miasto, które łączy w sobie bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne z pięknymi krajobrazami oraz urokliwymi zabytkami. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, Ostrowiec Świętokrzyski jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze południowo-wschodniej Polski i spędzić niezapomniane chwile w sercu świętokrzyskiego kraju.

Połączenia międzynarodowe z Ostrowca Świętokrzyskiego: 

 

Przewozy autokarowe z Ostrowca Świętokrzyskiego

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz