Aktualny przystanek Sindbad w Ostrołęki to: 

  • Dworzec PKS, Generała Ludwika Bogusławskiego 21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Ostrołęki

"Ostrołęka - miasto pełne historii i atrakcji turystycznych na Mazowszu"

Ostrołęka to malownicze miasto położone w województwie mazowieckim, w środkowo-wschodniej Polsce. Znana ze swojej bogatej historii oraz licznych atrakcji turystycznych, Ostrołęka przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać niezwykłe oblicze Mazowsza i cieszyć się spokojem w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Miasto założone zostało w XIV wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1373 roku. W ciągu swojej długiej historii Ostrołęka była ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Mazowsza. W XIX wieku miasto stało się również miejscem ważnych wydarzeń historycznych, takich jak bitwa pod Ostrołęką w 1831 roku, będąca częścią powstania listopadowego.

Wśród zabytków Ostrołęki warto wymienić przede wszystkim barokowy kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zbudowany w XVII wieku, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski oraz pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich, świadczące o ważnej roli Ostrołęki w przeszłości.

Ostrołęka może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Ostrołęki, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Ostrołęka oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Mazowsza. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Ostrołęka to miasto, które łączy w sobie bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne z pięknymi krajobrazami oraz urokliwymi zabytkami. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, Ostrołęka jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze Mazowsza i spędzić niezapomniane chwile w sercu środkowo-wschodniej Polski.

Połączenia międzynarodowe z Ostrołęki: 

 

Przewozy autokarowe z Ostrołęki

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz