Aktualny przystanek Sindbad w Ostródzie to: 

  • przyst.autob.ul.11-go Listopada przy wieży ciśnień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Ostródy

"Ostróda - piękno Warmii i Mazur na wyciągnięcie ręki"

Ostróda to urokliwe miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim, na północnym wschodzie Polski. Znana ze swojej bogatej historii, malowniczych krajobrazów oraz licznych atrakcji turystycznych, Ostróda przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać niezwykłe oblicze Warmii i Mazur oraz cieszyć się spokojem w otoczeniu pięknych jezior.

Miasto założone zostało w XIII wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1310 roku. W ciągu swojej długiej historii Ostróda była ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Warmii i Mazur. Ważnym wydarzeniem w historii miasta było podpisanie w 1410 roku pokoju w Ostródzie, kończącego wielką wojnę z Zakonem Krzyżackim.

Wśród zabytków Ostródy warto wymienić przede wszystkim gotycki kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zbudowany w XIV wieku, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy zamek krzyżacki z XIV wieku, który pełni obecnie rolę centrum kulturalnego oraz pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich, świadczące o ważnej roli Ostródy w przeszłości.

Dzięki swojemu położeniu w sercu Warmii i Mazur, Ostróda jest również idealnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. Liczne jeziora oraz piękne lasy oferują nieograniczone możliwości spędzenia czasu na pływaniu, wędkowaniu, uprawianiu sportów wodnych czy wędrówkach po malowniczych szlakach.

Ostróda może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Ostródy, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Ostróda to miasto, które łączy w sobie bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne z pięknymi krajobrazami oraz urokliwymi zabytkami. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, Ostróda jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze Warmii i Mazur oraz spędzić

Połączenia międzynarodowe z Ostródy: 

 

Przewozy autokarowe z Ostródy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz