Aktualny przystanek Sindbad w Orzyszu to: 

  • przystanek autobusowy - Rynek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Orzysza

"Orzysz - urokliwe miasto na Mazurach, otoczone jeziorami i lasami"

Orzysz to malownicze miasto położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, na Mazurach. Otoczone przez jeziora, lasy i wzgórza, Orzysz oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w XV wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1444 roku. W ciągu swojej długiej historii Orzysz był ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Mazur. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskich Mazur oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Orzysza warto wymienić przede wszystkim kościół pw. św. Jakuba, zbudowany w XV wieku w stylu gotyckim, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski oraz urokliwe, drewniane domy z XIX i XX wieku.

Orzysz może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Orzysza, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Orzysz oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Mazur. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Połączenia międzynarodowe z Orzysza: 

 

Przewozy autokarowe z Orzysza

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz