Aktualny przystanek Sindbad w Opolu to: 

  • SINDBAD Port,ul.JR Kowalczyków 56(Obr.Stalingrad)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Opola

"Opole - stolica polskiej piosenki i perła na Górnym Śląsku"

Opole to piękne miasto położone na Górnym Śląsku, w południowej Polsce, w województwie opolskim. Znane jako stolica polskiej piosenki, Opole przyciąga turystów z całego świata, pragnących odkryć urok Górnego Śląska, bogatą historię miasta oraz liczne atrakcje kulturalne.

Miasto założone zostało w X wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1217 roku. W ciągu swojej długiej historii Opole było ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Górnego Śląska. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu nad rzeką Odrą, miasto stało się centrum wpływów politycznych i gospodarczych w regionie.

Wśród zabytków Opola warto wymienić przede wszystkim gotycki kościół św. Krzyża z XIV wieku, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zamek Piastów Śląskich, zbudowany w XIII wieku, oraz renesansowy ratusz miejski z XVI wieku.

Opole może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Festiwal Piosenki Polskiej, odbywający się corocznie, przyciąga licznych miłośników muzyki, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Opole oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Górnego Śląska. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Opole to miasto, które łączy w sobie niepowtarzalny klimat Górnego Śląska z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, pięknym krajobrazom oraz urokliwym zabytkom, Opole jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze południowej Polski i spędzić niezapomniane chwile w sercu polskiej piosenki.

Połączenia międzynarodowe z Opola: 

 
 

Przewozy autokarowe z Opola

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz