Aktualny przystanek Sindbad w Olszynie to: 

  • Stacja BP - Olszyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Olszyny

"Olszyna - malownicze miasteczko na pograniczu Dolnego Śląska i Łużyc"

Olszyna to urokliwe miasteczko położone na pograniczu Dolnego Śląska i Łużyc, w zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Otoczone przez lasy, wzgórza i malownicze doliny, Olszyna oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również interesujące zabytki i spokojną atmosferę. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w XIII wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1329 roku. W ciągu swojej długiej historii Olszyna była ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Dolnego Śląska. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiego Dolnego Śląska oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Olszyny warto wymienić kościół pw. św. Katarzyny, zbudowany w XV wieku w stylu gotyckim, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski z XVIII wieku oraz pozostałości murów obronnych, świadczące o dawnej świetności miasta.

Olszyna może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Olszyny, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Olszyna oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Dolnego Śląska. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Połączenia międzynarodowe z Olszyny: 

 

Przewozy autokarowe z Olszyny

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour