Aktualny przystanek Sindbad w Olsztynie to: 

  • Nowy Dw. Autobusowy, ul.Lubelska/Przemysłowa st.5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Olsztyna

"Olsztyn - perła Warmii o niezwykłym uroku i bogatej historii"

Olsztyn to malownicze miasto położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Otoczone przez jeziora, lasy i wzgórza, Olsztyn oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w XIV wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1353 roku. W ciągu swojej długiej historii Olsztyn był ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Warmii. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiej Warmii oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Olsztyna warto wymienić przede wszystkim gotycki zamek Kapituły Warmińskiej, zbudowany w XIV wieku, który stanowi ważny element architektury miasta. Zamek był niegdyś siedzibą Mikołaja Kopernika, słynnego polskiego astronoma, co dodaje mu dodatkowej wartości historycznej. Warto także odwiedzić katedrę św. Jakuba, zbudowaną w XV wieku w stylu gotyckim, oraz urokliwy ratusz miejski.

Olsztyn może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Olsztyna, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Olsztyn oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Warmii. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Połączenia międzynarodowe z Olsztyna: 

 

Przewozy autokarowe z Olsztyna

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz