Aktualny przystanek Sindbad w Oleśnicy to: 

  • Dworzec PKS stan 5 ul. Rzemieślnicza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Oleśnicy

"Oleśnica - perła Dolnego Śląska o bogatej historii i urokliwym klimacie"

Oleśnica to urokliwe miasto położone na Dolnym Śląsku, w zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Znana ze swoich pięknych zabytków, interesującej historii i malowniczych krajobrazów, Oleśnica przyciąga turystów z całego świata, pragnących odkryć urok Dolnego Śląska.

Miasto założone zostało w średniowieczu, a prawa miejskie otrzymało w 1255 roku. W ciągu swojej długiej historii Oleśnica była ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Dolnego Śląska. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu, miasto stało się siedzibą książąt oleśnickich oraz centrum wpływów politycznych i gospodarczych w regionie.

Wśród zabytków Oleśnicy warto wymienić przede wszystkim imponujący zamek książąt oleśnickich, zbudowany w XV wieku w stylu gotyckim i przebudowany w późniejszych wiekach. Zamek stanowi główną atrakcję miasta i jest doskonałym miejscem do odkrywania historii regionu. Warto także odwiedzić kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zbudowany w XVI wieku w stylu gotyckim, oraz renesansowy ratusz miejski.

Oleśnica może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Oleśnicy, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Oleśnica oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Dolnego Śląska. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Połączenia międzynarodowe z Oleśnicy: 

 
 

Przewozy autokarowe z Oleśnicy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz