Aktualny przystanek Sindbad w Olesnie to: 

  • Przyst. Kom. Międzynar. ul. Sądowa - obok Dw. PKS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Olesna

"Olesno - urokliwe miasto o bogatej historii na Górnym Śląsku"

Olesno to malownicze miasto położone na Górnym Śląsku, w południowej Polsce, w województwie opolskim. Otoczone przez lasy, wzgórza i rzeki, Olesno oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w XIII wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1275 roku. W ciągu swojej długiej historii Olesno było ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Górnego Śląska. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiego Górnego Śląska oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Olesna warto wymienić kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zbudowany w XV wieku w stylu gotyckim, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski z XVIII wieku oraz pozostałości murów obronnych, świadczące o dawnej świetności miasta.

Olesno może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Olesna, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Olesno oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Górnego Śląska. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Olesno to miasto, które łączy w sobie niepowtarzalny klimat Górnego Śląska z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, pięknym krajobrazom oraz urokliwym zabytkom, Olesno jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze południowej Polski i spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu przyrody.

Połączenia międzynarodowe z Olesna: 

 

Przewozy autokarowe z Olesna

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz