Aktualny przystanek Sindbad w Okmianach to: 

  • Stacja Paliw Pieprzyk, Okmiany 1a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Okmian

"Okmiany na Śląsku - ciekawe miejsce o niezwykłym klimacie"

Okmiany na Śląsku to malownicza miejscowość położona w południowej Polsce, w województwie dolnośląskim. Choć nie jest to duże miasto, to oferuje interesującą historię oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć od zgiełku większych miast oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miejscowość Okmiany na Śląsku założona została w średniowieczu, a przez wieki była ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na terenie Śląska. Przez swoją długą historię Okmiany przyciągały turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiej tradycji oraz spędzić czas w otoczeniu urokliwych krajobrazów.

Wśród zabytków Okmian warto wymienić kościół pw. św. Katarzyny, zbudowany w XVI wieku w stylu gotyckim, który stanowi ważny element architektury miejscowości. Warto także odwiedzić zabytkowy dwór, będący świadectwem dawnej świetności regionu, oraz inne budynki o charakterystycznej architekturze śląskiej.

Okmiany mogą poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W miejscowości organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Okmian, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Okmiany na Śląsku oferują liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miejscowości i tereny dolnośląskie. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Połączenia międzynarodowe z Okmian: 

 

Przewozy autokarowe z Okmian

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line