Aktualny przystanek Sindbad w Nysie to: 

  • Przystanek Autobusowy ul. Bema/Warszawska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Nysy

"Nysa - miasto o bogatej historii i urokliwym krajobrazie na Dolnym Śląsku"

Nysa to malownicze miasto położone na Dolnym Śląsku, w południowo-zachodniej Polsce, w województwie opolskim. Otoczone przez lasy, rzeki i jeziora, Nysa oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w X wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1224 roku. W ciągu swojej długiej historii Nysa była ważnym ośrodkiem handlowym, rzemieślniczym i kulturalnym na terenie Dolnego Śląska. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiego Dolnego Śląska oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Nysy warto wymienić bazylikę konkatedralną św. Jakuba i św. Agnieszki, zbudowaną w XV wieku w stylu gotyckim, która stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski z XVI wieku oraz pozostałości murów obronnych, świadczące o dawnej świetności miasta.

Nysa może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Nysy, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Nysa oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Dolnego Śląska. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

 

Połączenia międzynarodowe z Nysy: 

 

Przewozy autokarowe z Nysy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz