Aktualny przystanek Sindbad w Wurzburgu to: 

  • HBF, Bahnhofpl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem do i z Wurzburga

Würzburg to urocze miasto położone w niemieckim kraju związkowym Bawaria, nad brzegiem rzeki Men. To ważne centrum kulturalne i naukowe, słynące z pięknej architektury, kulinariów i doskonałego wina.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest pałac Residenz, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zbudowany w stylu barokowym, rezydencja zaskakuje swoją piękną architekturą i bogactwem wystroju wnętrz. Warto zobaczyć przede wszystkim Wielką Salę, bogato zdobioną freskami i kryształowymi żyrandolami.

Innym cennym zabytkiem jest Würzburger Dom, gotycka katedra z XIII wieku, w której znajduje się grobowiec biskupa Juliusa Echtera. Wokół katedry rozpościera się malowniczy Stary Rynek, pełen uroczych kawiarni i sklepików z rękodziełem.

Würzburg to również miasto wina, słynące z doskonałych win białych, w szczególności Müller-Thurgau i Silvaner. Warto wybrać się na degustację wina do jednego z wielu winnic w okolicy i spróbować lokalnych specjałów kulinarnych, takich jak Schäufele (pieczone wieprzowe żebro) lub Karpfen (karp smażony na patelni).

Miłośnicy kultury i sztuki powinni odwiedzić Muzeum Fryderyka Marii, poświęcone dziejom miasta, oraz Muzeum Martin von Wagner, w którym znajduje się imponująca kolekcja antyków.

Würzburg to także doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. W okolicy miasta znajduje się wiele szlaków turystycznych, które prowadzą przez piękne lasy, wzgórza i winnice. Można też wypożyczyć rower i przejechać się wzdłuż rzeki Men.

Podsumowując, Würzburg to piękne miasto, które oferuje wiele atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzania. Warto odwiedzić to urokliwe miasto podczas podróży autokarem i poznać jego piękno, kulturę i tradycje.

 
 

Autobusy międzynarodowe z Wurzburga: 

 

Przewozy autokarowe do Niemiec - Wurzburg

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz