Aktualny przystanek Sindbad w Wittmund to: 

  • ZOB, Am Marktplatz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem do i z Wittmund

Wittmund to niewielkie miasto położone w Dolnej Saksonii, w północno-zachodniej części Niemiec. Choć nie jest to jedno z najbardziej znanych miast w Niemczech, to posiada wiele urokliwych miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć.

Jednym z najważniejszych zabytków w Wittmund jest Kościół św. Nikołaja, który pochodzi z XV wieku i jest jednym z najstarszych kościołów w regionie. Warto także odwiedzić wieżę Bramy Jana, która jest jednym z najwyższych zabytkowych budynków w mieście.

Miłośnicy historii powinni udać się do Muzeum Regionalnego w Wittmundzie, gdzie można poznać historię regionu i zobaczyć wiele cennych eksponatów z różnych okresów. W okolicach miasta znajdują się także liczne muzea, poświęcone m.in. lotnictwu i historii wojskowej.

Wittmund to także doskonałe miejsce na relaks w otoczeniu pięknej natury. W okolicy miasta znajdują się liczne ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne, które prowadzą przez malownicze krajobrazy i parki krajobrazowe. Warto również odwiedzić pobliskie wybrzeże Morza Północnego i cieszyć się pięknymi plażami i krajobrazami wydmowymi.

Miasto Wittmund słynie również z organizacji tradycyjnych festiwali i imprez, takich jak Wittmunder Woche, która odbywa się co roku w sierpniu i przyciąga tysiące turystów z całego regionu. Podczas festiwalu można spróbować tradycyjnej kuchni niemieckiej, posłuchać muzyki na żywo i uczestniczyć w wielu innych atrakcjach.

Podsumowując, Wittmund to urocze miasto, które warto odwiedzić podczas podróży autokarem, ze względu na swoje piękne zabytki, malownicze krajobrazy, tradycyjne festiwale i możliwości relaksu.

 
 

Autobusy międzynarodowe z Wittmund: 

 

Przewozy autokarowe do Niemiec - Wittmund

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz