Aktualny przystanek Sindbad w Lubece to: 

  • Haltestelle Beim Retteich przy AOK obok ZOB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem do i z Lubeck

Lubecka to piękne miasto położone w północnej części Niemiec, w regionie Szlezwik-Holsztyn. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić Lubeck:

  • Zabytkowa starówka: Lubecka ma jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych starówek w Europie. Znajdują się tam piękne, średniowieczne kamienice, gotyckie kościoły, zabytkowe bramy miejskie oraz wiele innych budynków o unikalnej architekturze.

  • Historia: Lubecka to miasto o bogatej historii, które zostało założone w XIII wieku. W tamtych czasach było jednym z najważniejszych miast hanzeatyckich i stanowiło ważne centrum handlowe i kulturalne. Wiele zabytków w mieście pochodzi z tego okresu.

  • Muzea i galerie sztuki: Lubecka ma wiele muzeów i galerii sztuki, w których można zobaczyć cenne zbiory dzieł sztuki i eksponaty związane z historią miasta. Warto odwiedzić Muzeum Historii Miasta Lubecka, Muzeum Buddenbrooków (poświęcone twórczości Thomasa Manna) oraz Muzeum Sztuki Współczesnej.

  • Kuchnia regionalna: W Lubecku i okolicach znajduje się wiele restauracji serwujących tradycyjne dania z regionu Szlezwik-Holsztyn, takie jak np. smażony śledź czy smażone krewetki. Warto też spróbować słynnego lubeckiego marcepanu, który jest jednym z najbardziej znanych produktów tego miasta.

  • Plaże i rejsy: Lubeck leży w pobliżu Morza Bałtyckiego, co czyni je świetnym miejscem dla miłośników plażowania i wodnych sportów. Można tam również zrobić rejs statkiem po Morzu Bałtyckim i cieszyć się pięknymi widokami wybrzeża.

Podsumowując, Lubeck to miasto o pięknej architekturze, bogatej historii i kulturze, wspaniałych muzeach i galeriach sztuki oraz pysznej kuchni regionalnej. Można tam również odpocząć na plaży lub zrobić rejs statkiem po Morzu Bałtyckim.

 

Autobusy międzynarodowe z Lubeki: 

 
 

Przewozy autokarowe do Niemiec - Lubeck

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz