Aktualny przystanek Sindbad w Nowogardzie to: 

  • stacja ORLEN, ul. 3-go Maja 27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowogard - PKSy, autokary i busy

"Nowogard - miasto o bogatej historii i urokliwym krajobrazie na Pomorzu Zachodnim"

Nowogard to malownicze miasto położone w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Otoczone przez lasy, jeziora i rzeki, Nowogard oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w XIII wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1268 roku. W ciągu swojej długiej historii Nowogard był ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na terenie Pomorza Zachodniego. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiego Pomorza oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Nowogardu warto wymienić kościół pw. św. Marii Magdaleny, zbudowany w XIV wieku w stylu gotyckim, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski z XVIII wieku oraz pozostałości murów obronnych, świadczące o dawnej świetności miasta.

Nowogard może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Nowogardu, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Nowogard oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Pomorza Zachodniego. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Nowogard to miasto, które łączy w sobie niepowtarzalny klimat Pomorza Zachodniego z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, pięknym krajobrazom oraz urokliwym zabytkom, Nowogard jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze północno-zachodniej Polski i spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu przyrody.

 

Połączenia międzynarodowe z Nowogardu: 

 

Przejazdy Sindbad z Nowogardu

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz