Aktualny przystanek Sindbad w Nowym Mieście Lubawskim to: 

  • Stacja ORLEN przy ul. Grunwaldzkiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowe Miasto Lubawskie - PKSy, autokary i busy

"Nowe Miasto Lubawskie - miasto o bogatej historii na Warmii i Mazurach"

Nowe Miasto Lubawskie to malownicze miasto położone w północnej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Otoczone przez lasy, jeziora i rzeki, Nowe Miasto Lubawskie oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w XIV wieku przez Krzyżaków, a prawa miejskie otrzymało w 1381 roku. W ciągu swojej długiej historii Nowe Miasto Lubawskie było ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na terenie Warmii i Mazur. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiej północy oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Nowego Miasta Lubawskiego warto wymienić kościół pw. św. Jakuba, zbudowany w XIV wieku w stylu gotyckim, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski z XVIII wieku oraz renesansową bramę miejską z XVI wieku, będącą jednym z symboli miasta.

Nowe Miasto Lubawskie może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Nowego Miasta Lubawskiego, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Nowe Miasto Lubawskie oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Warmii i Mazur. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

 

Połączenia międzynarodowe z Nowego Miasta Lubawskiego: 

 

Przejazdy Sindbad z Nowego Miasta Lubawskiego

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz