Aktualny przystanek Sindbad w Nisku to: 

  • Plac Wolności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nisko - PKSy, autokary i busy

"Nisko - miasto o bogatej historii na terenie Podkarpacia"

Nisko to urokliwe miasto położone w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Otoczone przez lasy, wzgórza i rzeki, Nisko oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników pieszych wycieczek i rowerowych wypraw.

Miasto założone zostało w XVI wieku przez starostę króla Zygmunta II Augusta, Stanisława Tarłę, a prawa miejskie otrzymało w 1715 roku. W ciągu swojej długiej historii Nisko było ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na terenie Podkarpacia. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskiej przyrody oraz spędzić czas w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Wśród zabytków Niska warto wymienić kościół pw. św. Józefa, zbudowany w XVIII wieku w stylu barokowym, który stanowi ważny element architektury miasta. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski z XVIII wieku oraz zachowane fragmenty murów obronnych z XVI wieku.

Nisko może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. W mieście organizowane są koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe. Dni Niska, odbywające się corocznie, przyciągają licznych mieszkańców i turystów, którzy mogą uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Nisko oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i tereny Podkarpacia. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskiej przyrody oraz cieszyć się spokojem i ciszą.

Nisko to miasto, które łączy w sobie niepowtarzalny klimat Podkarpacia z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, pięknym krajobrazom oraz urokliwym zabytkom, Nisko jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze Podkarpacia i spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu przyrody.

 

Połączenia międzynarodowe z Niska: 

 

Przejazdy Sindbad z Niska

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz