Aktualny przystanek Sindbad w Myślenicach Dolnej to: 

  • dworzec PKS, ul. Słoneczna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Myślenice - PKSy, autokary i busy

"Myślenice - urokliwe miasto u stóp Beskidu Wyspowego"

Myślenice to malownicze miasto położone u stóp Beskidu Wyspowego, w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Otoczone przez lasy, wzgórza i góry, Myślenice oferują nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników górskich wędrówek, rowerowych wypraw i pieszych wycieczek.

Miasto założone zostało w XIII wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1342 roku. W ciągu swojej długiej historii Myślenice były ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na szlaku handlowym łączącym Polskę z Węgrami. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskich gór oraz spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody.

Wśród zabytków Myślenic warto wymienić kościół pw. św. Stanisława Biskupa, zbudowany w XV wieku w stylu gotyckim. Warto także odwiedzić zabytkowy ratusz miejski z XVIII wieku oraz zachowane fragmenty murów obronnych, będących ważnym elementem architektury miasta.

Myślenice mogą poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. Najbardziej znanym z nich jest Myślenicki Festiwal Kultury, przyciągający miłośników różnych dziedzin sztuki z całego kraju. W mieście organizowane są także koncerty, wystawy, spektakle teatralne czy pokazy filmowe.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Myślenice oferują liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i okoliczne szczyty Beskidu Wyspowego. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno polskich gór oraz cieszyć się górskim powietrzem.

Myślenice to miasto, które łączy w sobie niepowtarzalny klimat górskiego zakątka z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, pięknym krajobrazom oraz urokliwym zabytkom, Myślenice są idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze Beskidu Wyspowego i spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu przyrody.

 

 

Połączenia międzynarodowe z Myślenic: 

 

Przejazdy Sindbad z Myślenic

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz