Aktualny przystanek Sindbad w Mszanie Dolnej to: 

  • Dworzec PKS, Starowiejska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mszana Dolna - PKSy, autokary i busy

"Mszana Dolna - malowniczy zakątek Beskidu Wyspowego"

Mszana Dolna to urokliwe miasto położone w Beskidzie Wyspowym, na południu Polski, w województwie małopolskim. Otoczone przez lasy i góry, Mszana Dolna oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogate życie kulturalne oraz liczne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć w otoczeniu przyrody oraz dla miłośników górskich wędrówek i pieszych wycieczek.

Miasto założone zostało w XIV wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1933 roku. W ciągu swojej długiej historii Mszana Dolna była ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na szlaku handlowym łączącym Polskę z Węgrami. Miasto przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać urok polskich gór oraz spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody.

Wśród zabytków Mszanej Dolnej warto wymienić kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zbudowany w XVII wieku w stylu późnobarokowym. Warto także odwiedzić stare kamienice z XIX wieku oraz zabytkowy most z 1914 roku, będący ważnym elementem architektury miasta.

Mszana Dolna może poszczycić się także aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi imprezami i festiwalami. Najbardziej znanym z nich jest Festiwal Sztuki Ulicznej, przyciągający miłośników sztuki z całego kraju. W mieście organizowane są także Dni Mszany Dolnej, koncerty muzyki klasycznej czy konkursy fotograficzne.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Mszana Dolna oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta i okoliczne szczyty, takie jak Lubogoszcz, Mogielica czy Modyń. To raj dla turystów pragnących odkrywać piękno Beskidu Wyspowego oraz cieszyć się górskim powietrzem.

Mszana Dolna to miasto, które łączy w sobie niepowtarzalny klimat górskiego zakątka z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym. Dzięki swoim atrakcjom turystycznym, pięknym krajobrazom oraz urokliwym zabytkom, Mszana Dolna jest idealnym miejscem dla osób pragnących poznać niezwykłe oblicze Beskidu Wyspowego i spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu przyrody.

 

 

Połączenia międzynarodowe z Mszany Dolnej: 

 

Przejazdy Sindbad z Mszany Dolnej

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz