Aktualny przystanek Sindbad w Miliczu to: 

  • Dworzec autobusowy, ul. Kopernika 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milicz - PKSy, autokary i busy

"Milicz - miasto o niezwykłym dziedzictwie na Dolnym Śląsku"

Milicz to urokliwe miasto położone na Dolnym Śląsku, w zachodniej części Polski. Otoczone malowniczymi krajobrazami i zielonymi terenami, Milicz zachwyca swoją bogatą historią, zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi. To idealne miejsce dla miłośników kultury, historii oraz osób ceniących kontakt z przyrodą.

Miasto założone zostało w XIII wieku, a prawa miejskie otrzymało w 1290 roku. W ciągu swojej długiej historii Milicz był ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na Dolnym Śląsku. Przez wieki miasto zmieniało swoich władców, będąc pod panowaniem Polski, Czech oraz Prus, co wpłynęło na jego różnorodność kulturową i architektoniczną.

Wśród zabytków Milicza warto wymienić kościół pw. św. Mikołaja, który jest perłą architektury gotyckiej, zbudowany w XIV wieku. Wewnątrz znajdują się liczne dzieła sztuki sakralnej, w tym późnogotycki ołtarz główny. Nieopodal kościoła znajduje się zamek, którego początki sięgają XIV wieku. Obecnie zamek pełni funkcję domu kultury i siedziby licznych imprez, wystaw oraz koncertów.

Milicz może się również pochwalić przepięknymi terenami przyrodniczymi, w tym Rezerwatem Przyrody Stawy Milickie, będącym częścią Doliny Baryczy. To miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników przyrody, zwłaszcza dla obserwatorów ptaków, gdyż stawy są miejscem lęgowym wielu rzadkich gatunków ptaków. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne, zarówno piesze, jak i rowerowe.

Dla mieszkańców oraz turystów w Miliczu organizowane są liczne imprezy kulturalne i sportowe, takie jak Dni Milicza, Koncerty Organowe czy Biegi Uliczne. Działają tu także różne instytucje kulturalne, jak Miejski Dom Kultury, Biblioteka Publiczna czy Galeria Sztuki.

Milicz to miasto, które łączy w sobie ducha dawnych czasów z nowoczesnością, oferując niezapomniane wrażenia dla każdego odwiedzającego. Dzięki swojemu dziedzictwu historycznemu, zabytkom oraz pięknym terenom przyrodniczym, Milicz jest atrakcyjnym miejscem dla osób pragnących poznać urok Dolnego Śląska i jego niezwykłe oblicze.

 

Połączenia międzynarodowe z Milicza: 

 

Przejazdy Sindbad z Milicza

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz