Aktualny przystanek Sindbad w Mielca to: 

  • Parking obok dworca PKS, K. Jagiellończyka 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mielec - PKSy, autokary i busy

"Mielec - ośrodek przemysłowy i kulturalny na Podkarpaciu"

Mielec to dynamicznie rozwijające się miasto położone na południowym wschodzie Polski, w województwie podkarpackim. Znany jako ważny ośrodek przemysłowy, Mielec jest również miejscem o bogatej historii, interesujących zabytkach oraz licznych atrakcjach kulturalnych i rekreacyjnych. To doskonałe miejsce dla osób zainteresowanych odkrywaniem historii oraz życiem miejskim na Podkarpaciu.

Miasto zostało założone w XVI wieku, a prawa miejskie uzyskało w 1457 roku. W ciągu swojej długiej historii Mielec był ważnym ośrodkiem rzemieślniczym i handlowym. W XX wieku, w okresie PRL, Mielec stał się ważnym centrum przemysłowym, z dużym zakładem lotniczym WSK PZL-Mielec, który przyczynił się do rozwoju miasta i regionu.

Wśród zabytków Mielca na szczególną uwagę zasługuje kościół pw. św. Mateusza, zbudowany w XVII wieku w stylu barokowym. Wewnątrz można podziwiać bogato zdobiony ołtarz główny oraz liczne dzieła sztuki sakralnej. Warto również odwiedzić Pałac Dukesów, zbudowany w XIX wieku, będący obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego w Mielcu.

Mielec może się również pochwalić aktywnym życiem kulturalnym, z licznymi instytucjami, takimi jak Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki Współczesnej. W mieście organizowane są różne imprezy kulturalne i artystyczne, takie jak Dni Mielca, Mielecki Festiwal Piosenki czy Przegląd Filmów Niezależnych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Mielec oferuje liczne trasy rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze okolice miasta. Warto również odwiedzić Park Miejski, który jest miejscem relaksu i wypoczynku dla mieszkańców i turystów. W mieście znajduje się także nowoczesny stadion sportowy oraz kompleks basenów.

Mielec to miasto, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, oferując różnorodne atrakcje dla odwiedzających. Bogata historia, zabytki, prężnie działające instytucje kulturalne oraz rozwijający się przemysł sprawiają, że Mielec jest atrakcyjnym miejscem do życia, pracy i wypoczynku na Podkarpaciu.

 

Połączenia międzynarodowe z Mielca: 

 
 

Przejazdy Sindbad z Mielca

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz