Aktualny przystanek Sindbad w Malborku to: 

  • dawny PKS - zatoka obok cukrowni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malbork - PKSy, autokary i busy

"Malbork - miasto niezwykłego zamku na ziemiach Pomorza"

Malbork to fascynujące miasto położone na północnym wschodzie Polski, w województwie pomorskim. Znane przede wszystkim z imponującego Zamku Krzyżackiego, który jest największym zamkiem na świecie i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Malbork ma wiele więcej do zaoferowania dla zwiedzających. Bogata historia, zabytkowa architektura oraz atrakcje turystyczne sprawiają, że Malbork to jedno z najbardziej interesujących miejsc na Pomorzu.

Miasto zostało założone w XIII wieku, a prawa miejskie uzyskało w 1286 roku. Malbork był przez wieki siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a także ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym na Pomorzu. W 1460 roku Malbork został zdobyty przez wojska królewskie podczas wojny trzynastoletniej i stał się częścią Polski.

Główną atrakcją Malborka jest, oczywiście, imponujący Zamek Krzyżacki. Zbudowany w XIII wieku, zamek jest największym na świecie i jednym z najlepiej zachowanych zamków gotyckich w Europie. Zwiedzając zamek, można podziwiać jego niezwykłą architekturę, liczne wystawy, a także uczestniczyć w interaktywnych pokazach i rekonstrukcjach historycznych. Zamek przyciąga turystów z całego świata i jest symbolem miasta Malbork.

Warto również odwiedzić inne zabytki miasta, takie jak kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zbudowany w XIV wieku w stylu gotyckim, czy Brama Mariacka, będąca jednym z nielicznych zachowanych elementów dawnych murów miejskich. Malbork to także miasto z bogatą tradycją rzemieślniczą, co można zaobserwować w licznych pracowniach i sklepach z rękodziełem.

Malbork to nie tylko zamek, ale również miejsce, w którym można cieszyć się pięknem przyrody oraz aktywnym wypoczynkiem. W okolicach miasta znajdują się liczne szlaki rowerowe i piesze, prowadzące przez malownicze tereny nad rzeką Nogat. Miasto organizuje również liczne imprezy i festiwale, takie jak Malborskie Spotkania z Historią czy Malborski Festiwal Światła.

 

Połączenia międzynarodowe z Malborka: 

 

Przejazdy Sindbad z Malborka

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz