Aktualny przystanek Sindbad w Lublincu to: 

  • Centrum Przesiad. Park&Ride,ul.Paderewskiego st.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubliniec - PKSy, autokary i busy

"Lubliniec - miasto z tradycją na Śląsku"

Lubliniec to malownicze miasto położone na północnym zachodzie województwa śląskiego, w Polsce. Otoczone pięknymi lasami i krajobrazami, Lubliniec zachwyca swoją bogatą historią, interesującymi zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi. To idealne miejsce dla miłośników kultury i historii, jak również osób ceniących aktywny wypoczynek.

Założony w XIII wieku, Lubliniec uzyskał prawa miejskie w 1277 roku. W ciągu swojej długiej historii miasto było ważnym ośrodkiem gospodarczym oraz administracyjnym na terenie Górnego Śląska. W 1846 roku, w wyniku pruskiej industrializacji, Lubliniec stał się ważnym węzłem komunikacyjnym, co przyczyniło się do rozwoju miasta.

Wśród zabytków Lublińca warto wymienić kościół pw. św. Michała Archanioła, który jest perłą architektury gotyckiej, zbudowany w XV wieku. Wewnątrz znajdują się liczne dzieła sztuki sakralnej, w tym barokowy ołtarz główny. Nieopodal kościoła znajduje się zamek książąt opolskich, którego początki sięgają XIV wieku. Obecnie zamek pełni funkcję domu kultury i siedziby licznych imprez, wystaw oraz koncertów.

Miłośnicy przyrody z pewnością docenią piękno okolicznych lasów i parków, które oferują wiele możliwości do spędzenia czasu na łonie natury. Lubliniec jest doskonałym miejscem dla pieszych wędrówek, a także wycieczek rowerowych. Warto również odwiedzić Park Miejski, który zachwyca różnorodnością roślin oraz spokojem i ciszą.

Lubliniec może się również pochwalić prężnie działającymi instytucjami kulturalnymi, takimi jak Miejski Dom Kultury czy Miejska Biblioteka Publiczna. W mieście odbywają się liczne imprezy kulturalne, takie jak Dni Lublińca czy Festiwal Kultury Żydowskiej, które przyciągają turystów z różnych części Polski i zagranicy.

Lubliniec to miasto z bogatą tradycją, które łączy w sobie urok dawnych czasów z nowoczesnością. Dzięki inwestycjom oraz aktywnemu życiu kulturalnemu, Lubliniec staje się coraz bardziej atrakcyjny dla turystów, którzy pragną poznać klimat Górnego Śląska i jego niezwykłe oblicze.

 

Połączenia międzynarodowe z Lublinca: 

 

Przejazdy Sindbad z Lublinca

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz