Aktualny przystanek Sindbad w Lubinie to: 

  • Dworzec PKS, Marii Skłodowskiej - Curie 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubin - PKSy, autokary i busy

"Lubin - miasto przemian i nowoczesności na Dolnym Śląsku"

Lubin to dynamicznie rozwijające się miasto, położone w województwie dolnośląskim, w Polsce. Znane z ważnych przemian przemysłowych, które miały miejsce na przełomie XX wieku, Lubin jest obecnie ośrodkiem przemysłu, nauki, kultury i sportu. Miasto może się poszczycić interesującymi zabytkami, licznymi atrakcjami turystycznymi oraz nowoczesnym charakterem.

Historia Lubina sięga XIII wieku, jednak to wydarzenia związane z odkryciem miedzi w okolicach miasta i rozbudową zakładów przemysłowych w latach 60. XX wieku, które wpłynęły na dynamiczny rozwój tego miejsca. Dzięki inwestycjom i procesowi urbanizacji, Lubin stał się jednym z kluczowych ośrodków gospodarczych na Dolnym Śląsku.

Wśród zabytków Lubina warto wymienić kościół pw. św. Mikołaja z XIV wieku, będący doskonałym przykładem gotyckiej architektury sakralnej. Warto również odwiedzić dawny ratusz, który obecnie pełni funkcję Domu Kultury. W Lubinie znajduje się też park miejski, który zachwyca różnorodnością roślin i pięknymi alejami, idealnymi na spacer.

Lubin to miejsce, w którym nowoczesność spotyka się z tradycją. W mieście znajdują się liczne obiekty sportowe, takie jak stadion piłkarski, na którym swoje mecze rozgrywa miejscowy klub sportowy Zagłębie Lubin. Swoją siedzibę ma tu również Politechnika Wrocławska, która prowadzi Wydział Górniczo-Geologiczny.

Miasto może pochwalić się prężnie działającymi instytucjami kulturalnymi, takimi jak Lubuski Teatr, Centrum Kultury Filmowej czy Galeria Sztuki Współczesnej. W Lubinie odbywają się również liczne imprezy kulturalne, takie jak Festiwal Filmów Miedziowych, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów z różnych części Polski.

 

Połączenia międzynarodowe z Lubina: 

 

Przejazdy Sindbad z Lubina

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz