Aktualny przystanek Sindbad w Lubaczowie to: 

  • Dworzec PKS, przystanek Wagabunda, J. Słowackiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubaczów - PKSy, autokary i busy

"Lubaczów - historyczne miasto na skraju Roztocza"

Lubaczów to małe, ale pełne uroku miasto, położone na wschodzie Polski, w województwie podkarpackim. Znajduje się na pograniczu Roztocza i Pogórza Przemyskiego, co sprawia, że otoczone jest malowniczymi krajobrazami i zachwycającą przyrodą. Lubaczów to miejsce o bogatej historii, interesujących zabytkach i różnorodnych atrakcjach turystycznych.

Założony w XIV wieku, Lubaczów uzyskał prawa miejskie w 1368 roku. W ciągu wieków był ważnym ośrodkiem handlu i rzemiosła, a także siedzibą władz lokalnych. W czasie I wojny światowej miasto doznało znacznych zniszczeń, jednak po jej zakończeniu zostało odbudowane i odzyskało swój dawny blask.

Wśród zabytków Lubaczowa warto wymienić kościół pw. św. Stanisława Biskupa z XVII wieku, wzniesiony w stylu barokowym. Wewnątrz znajduje się wiele cennych dzieł sztuki, w tym obraz Matki Boskiej Lubaczowskiej. Innym istotnym zabytkiem jest kościół pw. św. Jana Chrzciciela, będący doskonałym przykładem gotyckiej architektury.

Spacerując po lubaczowskim rynku, warto zwrócić uwagę na zachowane kamienice, które świadczą o dawnej świetności miasta. Na szczególną uwagę zasługuje dawny ratusz, obecnie pełniący funkcję Muzeum Regionalnego. W jego zbiorach można zobaczyć liczne eksponaty związane z historią miasta i regionu.

Lubaczów to również doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Okoliczne lasy i wzgórza Roztocza zachęcają do pieszych wędrówek, a liczne trasy rowerowe pozwalają na odkrywanie okolicy z siodełka. W sezonie zimowym można tu również korzystać z trasy do narciarstwa biegowego.

Miasto słynie również z tradycyjnych imprez kulturalnych, takich jak Dni Lubaczowa czy Lubaczowskie Spotkania z Folklorem. Te wydarzenia przyciągają turystów z różnych części Polski i świata, którzy chcą poznać lokalne zwyczaje i kulturę.

 

Połączenia międzynarodowe z Lubaczowa: 

 

Przejazdy Sindbad z Lubaczowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz