Aktualny przystanek Sindbad w Limanowej to: 

  • Węzeł przesiadkowy ul.Targowa/Kopernika st.LIMATUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Limanowa - PKSy, autokary i busy

"Limanowa - malownicze miasto u podnóża Beskidu Wyspowego"

Limanowa to urokliwe miasto położone w województwie małopolskim, na pograniczu Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego. Otoczone malowniczymi wzgórzami i lasami, zachwyca bogatą historią, niezwykłymi zabytkami oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. To idealne miejsce zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i tych, którzy pragną poznać bogactwo kulturowe i historyczne tego regionu.

Miasto Limanowa założone zostało w XVI wieku przez Piotra Kmitę, ówczesnego wojewodę krakowskiego. Szybko stało się ważnym ośrodkiem handlu, a z czasem również rzemiosła i przemysłu. W 1914 roku, podczas I wojny światowej, w okolicach Limanowej rozegrała się jedna z najważniejszych bitew na ziemiach polskich, zwana Bitwą pod Limanową. W jej wyniku wojska austriackie powstrzymały rosyjską ofensywę, co przyczyniło się do utrzymania Krakowa w granicach monarchii habsburskiej.

Wśród zabytków Limanowej na szczególną uwagę zasługuje kościół pw. św. Wawrzyńca, którego początki sięgają XVII wieku. Świątynia została zbudowana w stylu barokowym, a w jej wnętrzu można podziwiać liczne dzieła sztuki sakralnej. Warto również odwiedzić zabytkowy rynek, gdzie znajdują się liczne kawiarnie, restauracje oraz urokliwe kamienice.

Limanowa to także doskonałe miejsce wypadowe w góry, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. W okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne, prowadzące m.in. na takie szczyty, jak Łysa Góra, Modyń czy Wysoka. W sezonie zimowym miasto oferuje możliwość skorzystania z okolicznych wyciągów narciarskich oraz tras biegowych.

Limanowa słynie również z tradycyjnych imprez kulturalnych, takich jak Dni Limanowej czy Limanowska Jesień Muzyczna. Festyny, koncerty i zawody sportowe przyciągają do miasta licznych turystów, którzy chcą spędzić czas w atrakcyjnej scenerii i dobrze się bawić.

 

Połączenia międzynarodowe z Limanowej: 

 

Przejazdy Sindbad z Limanowej

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz