Aktualny przystanek Sindbad w Lesznie to: 

    • Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leszno - PKSy, autokary i busy

 
 "Leszno - Perła Wielkopolski"

Leszno to niewielkie, ale pełne uroku miasto położone w zachodniej części Wielkopolski, w Polsce. Znane jest z bogatej historii, wyjątkowych zabytków oraz różnorodnych atrakcji turystycznych. Przez wiele lat Leszno było ważnym ośrodkiem kultury i handlu, co do dziś można zaobserwować w jego pięknie odrestaurowanym, zabytkowym centrum.

Historia Leszna sięga XIII wieku, kiedy to w 1393 roku otrzymało prawa miejskie. Było to miasto królewskie i siedziba starosty. W okresie Odrodzenia Leszno rozkwitało pod rządami rodziny Leszczyńskich, których przedstawiciele piastowali m.in. funkcje wojewodów i marszałków wielkopolskich. Warto wspomnieć również o roli Leszna w historii polskiego kalwinizmu – w XVI wieku stało się ważnym ośrodkiem tej religii w Polsce.

Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Leszna jest kościół pw. św. Mikołaja z XV wieku, zbudowany w stylu gotyckim. Warto też zwrócić uwagę na zabytkowy ratusz, który został wzniesiony w XVII wieku i stanowi jeden z najpiękniejszych przykładów baroku w Wielkopolsce.

Spacerując po Starym Mieście warto odwiedzić kamienice przy ulicach Słowiańskiej i Dworcowej, które są wyjątkowymi przykładami architektury mieszczańskiej z XVII i XVIII wieku. W Lesznie znajduje się również pałac Sułkowskich, będący dawną siedzibą magnacką i rezydencją ostatniego króla Polski, Stanisława Leszczyńskiego.

Leszno słynie również z imprez kulturalnych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Kultury i Folkloru czy Leszczyńska Wiosna Teatralna. Te wydarzenia przyciągają do miasta zarówno mieszkańców, jak i turystów z różnych części Polski i świata.

Miłośnicy sportu również znajdą tu coś dla siebie – w Lesznie znajduje się stadion żużlowy, na którym rozgrywane są zawody na wysokim poziomie, oraz liczne trasy rowerowe, które prowadzą przez malownicze okolice miasta.

 

Połączenia międzynarodowe z Leszna: 

 

Przejazdy Sindbad z Leszna

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz