Aktualny przystanek Sindbad w Legnicy to: 

    • Przystanek przed dworcem PKP, ul. Dworcowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Legnica - PKSy, autokary i busy

"Legnica - miasto bogate w historię i kulturę z fascynującymi atrakcjami turystycznymi"

Legnica, położona na terenie województwa dolnośląskiego, to miasto o bogatej historii sięgającej aż XII wieku. Miasto oferuje nie tylko wiele zabytków, ale także interesujące atrakcje turystyczne oraz różnorodne imprezy kulturalne. Oto niektóre z najważniejszych cech i zabytków tego urokliwego miasta:

  • Stare Miasto Spacerując po Starym Mieście w Legnicy, warto odwiedzić rynek z zabytkowym ratuszem oraz piękne kamienice. Wąskie uliczki, brukowane place i historyczne budynki tworzą niepowtarzalną atmosferę dawnych czasów.

  • Zamek Książąt Legnickich Jednym z najważniejszych zabytków Legnicy jest Zamek Książąt Legnickich, pochodzący z XIV wieku. Imponująca budowla, obecnie odrestaurowana, jest siedzibą Muzeum Miedzi i oferuje niezwykłe eksponaty związane z przemysłem miedziowym.

  • Katedra Świętej Apostołów Piotra i Pawła Warto także odwiedzić Katedrę Świętej Apostołów Piotra i Pawła, pochodzącą z XIII wieku. Gotycka budowla zachwyca swoim bogatym wystrojem wnętrza, a szczególnie warto zwrócić uwagę na ołtarz główny oraz cenne organy.

  • Muzeum Miedzi Legnica jest znanym ośrodkiem przemysłu miedziowego, a Muzeum Miedzi to miejsce, gdzie można poznać historię górnictwa i obróbki miedzi na Dolnym Śląsku. Muzeum oferuje liczne eksponaty związane z tą dziedziną przemysłu, a także ciekawe interaktywne wystawy.

  • Imprezy kulturalne Miasto obfituje w różnorodne imprezy kulturalne, takie jak Festiwal Bachowski, koncerty, wystawy czy spektakle teatralne organizowane przez lokalne instytucje kultury. To doskonałe okazje, aby poznać lokalną kulturę, tradycje oraz twórczość artystyczną.

  • Okolice Legnicy Okolice miasta oferują malownicze krajobrazy i liczne szlaki turystyczne, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Warto wybrać się na wycieczkę, aby odkryć urokliwe zakątki Dolnego Śląska, które skrywają wiele atrakcji przyrodniczych i historycznych.

Zachęcamy do odwiedzenia Legnicy,

 

Połączenia międzynarodowe z Legnica: 

 

Przejazdy Sindbad z Legnicy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz