Aktualny przystanek Sindbad w Lęborku to: 

  • stacja paliw Shell, ul. Słupska 26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lębork - PKSy, autokary i busy

"Lębork - miasto kontrastów na Pomorzu"

Lębork to urokliwe miasto położone na Pomorzu, w północnej Polsce, będące stolicą powiatu lęborskiego. Otoczone malowniczymi krajobrazami, Lębork zachwyca swoją bogatą historią, interesującymi zabytkami oraz różnorodnymi atrakcjami turystycznymi. To doskonałe miejsce dla miłośników kultury, historii oraz aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Miasto zostało założone w XIII wieku, a prawa miejskie uzyskało w 1341 roku. Lębork był przez wieki ważnym ośrodkiem handlowym, przemysłowym i rzemieślniczym na Pomorzu. W ciągu swojej długiej historii był pod panowaniem różnych państw, w tym Polski, Krzyżaków oraz Szwecji, co wpłynęło na różnorodność kulturową tego miejsca.

Wśród zabytków Lęborka na szczególną uwagę zasługuje gotycki kościół pw. św. Jakuba, zbudowany w XIV wieku. Wewnątrz znajdują się liczne dzieła sztuki, w tym ołtarz główny z XVI wieku. Również godny uwagi jest zamek krzyżacki z XIV wieku, który obecnie pełni funkcję siedziby muzeum regionalnego oraz galerii sztuki.

Spacerując po lęborskim rynku, warto zwrócić uwagę na staromiejską zabudowę z różnych epok, z pięknymi kamieniczkami i wąskimi uliczkami. W pobliżu rynku znajduje się Brama Łącka, będąca jednym z nielicznych zachowanych elementów dawnych murów miejskich.

Okolice Lęborka to również doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. W pobliżu miasta znajduje się Park Krajobrazowy Doliny Słupi, który oferuje liczne szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Bliskość Morza Bałtyckiego sprawia, że Lębork jest również atrakcyjnym punktem wypadowym dla osób pragnących spędzić czas nad polskim wybrzeżem.

Lębork to miasto, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, oferując niezapomniane wrażenia dla każdego odwiedzającego. Bogata historia, zabytki oraz gościnność mieszkańców sprawiają, że warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce na Pomorzu.

 

Połączenia międzynarodowe z Lęborka: 

 

Przejazdy Sindbad z Lęborka

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz