Aktualny przystanek Sindbad w Krakowie to: 

  • Dworzec MDA, ul. Bosacka 18 (górna płyta)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kraków - PKSy, autokary i busy

"Kraków - magiczne miasto z niezwykłą historią i bogatym dziedzictwem kulturowym"

Kraków, dawna stolica Polski, to miasto o niezwykłej historii sięgającej aż X wieku. Jego niezwykłe zabytki, kulturalne bogactwo oraz wyjątkowa atmosfera przyciągają miliony turystów z całego świata. Oto niektóre z najważniejszych atrakcji i cech tego magicznego miasta:

  • Stare Miasto Krakowskie Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to miejsce pełne uroku, gdzie warto odwiedzić rynek z historycznym Sukiennicami, Kościół Mariacki oraz zabytkowy ratusz. Spacerując wąskimi uliczkami, można podziwiać piękne kamienice i poczuć atmosferę dawnych czasów.

  • Zamek Królewski na Wawelu Wizytówką Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu, dawna siedziba polskich władców. Warto zwiedzić nie tylko zamek, ale również katedrę wawelską, w której znajdują się groby wielu królów oraz ważnych postaci polskiej historii.

  • Kazimierz - dawna dzielnica żydowska Kazimierz, niegdyś odrębne miasto, to dziś część Krakowa o niezwykłym klimacie, gdzie można odkryć bogactwo kultury żydowskiej. Warto odwiedzić synagogi, cmentarze oraz liczne kawiarnie i restauracje, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.

  • Muzeum Narodowe w Krakowie Dla miłośników sztuki i historii Kraków oferuje wiele instytucji kulturalnych, a jedną z nich jest Muzeum Narodowe, prezentujące bogatą kolekcję dzieł sztuki oraz eksponaty związane z historią Polski i regionu.

  • Podziemia Rynku Głównego Warto również zwiedzić podziemia Rynku Głównego, gdzie można odkryć tajemnice dawnych czasów oraz poznać historię miasta od jego założenia aż po współczesność.

  • Sukiennice i Muzeum Sztuki Polskiej XIX wieku W samym sercu Rynku Głównego znajdują się Sukiennice - dawny dom handlowy, który obecnie pełni funkcję muzeum prezentującego polską sztukę XIX wieku oraz miejsca handlu pamiątkami i lokalnymi wyrobami.

 

Połączenia międzynarodowe z Krakowa: 

 

Przejazdy Sindbad z Krakowa

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line