Aktualny przystanek Sindbad w Koninie to: 

  • Dworzec PKS, ul. Kolejowa, st. Nr 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konin - PKSy, autokary i busy

"Konin - miasto na Wielkopolsce z bogatą historią i atrakcjami turystycznymi"

Konin, położony w województwie wielkopolskim, to miasto o bogatej historii sięgającej aż VII wieku. Znajdujące się nad rzeką Wartą, Konin oferuje liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz różnorodne imprezy kulturalne. Oto niektóre z najważniejszych cech i zabytków tego urokliwego miasta:

  • Stare Miasto Historyczne Stare Miasto w Koninie to miejsce pełne uroku, gdzie warto odwiedzić rynek z zabytkowym ratuszem oraz piękne kamienice. Spacerując wąskimi uliczkami, można podziwiać zabytkową architekturę miasta i poczuć atmosferę dawnych czasów.

  • Kościół pw. św. Bartłomieja Wizytówką Konina jest kościół pw. św. Bartłomieja, pochodzący z XIII wieku. Gotycka budowla zachwyca swoim bogatym wystrojem wnętrza, a szczególnie warto zwrócić uwagę na barokowy ołtarz główny oraz cenne organy.

  • Zamek biskupów kujawskich Jednym z najważniejszych zabytków Konina jest zamek biskupów kujawskich, który obecnie pełni funkcję Centrum Kultury i Sztuki. W jego wnętrzach można obejrzeć wystawy sztuki współczesnej, uczestniczyć w koncertach oraz warsztatach.

  • Park Miejski Konin oferuje również liczne tereny zielone, idealne na spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu. Warto wybrać się do Parku Miejskiego, gdzie można odpocząć wśród drzew i roślinności oraz skorzystać z alejek spacerowych i miejsc do relaksu.

  • Imprezy kulturalne Miasto obfituje w różnorodne imprezy kulturalne, takie jak Dni Konina, Festiwal Filmowy czy koncerty i wystawy organizowane przez lokalne instytucje kultury. To doskonałe okazje, aby poznać lokalną kulturę, tradycje oraz twórczość artystyczną.

  • Okolice Konina Okolice miasta oferują malownicze krajobrazy i liczne szlaki turystyczne, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Warto wybrać się na wycieczkę, aby odkryć urokliwe zakątki Wielkopolski, które skrywają wiele atrakcji przyrodniczych i historycznych.

 

Połączenia międzynarodowe z Konina: 

 

Przejazdy Sindbad z Konina

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz