Aktualny przystanek Sindbad w Kłodzku to: 

    • Dworzec PKS, Plac Jedności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kłodzko - PKSy, autokary i busy

"Kłodzko - perła Dolnego Śląska z bogatą historią i niezwykłymi atrakcjami turystycznymi"

Kłodzko, położone na terenie województwa dolnośląskiego, to miasto o bogatej historii sięgającej aż X wieku. Znane również jako "mały Wrocław", Kłodzko oferuje liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz różnorodne imprezy kulturalne. Oto niektóre z najważniejszych cech i zabytków tego urokliwego miasta:

  • Stare Miasto Spacerując po Starym Mieście w Kłodzku, warto odwiedzić rynek z zabytkowym ratuszem oraz piękne kamienice. Wąskie uliczki, brukowane place i historyczne budynki tworzą niepowtarzalną atmosferę dawnych czasów.

  • Twierdza Kłodzko Jednym z najważniejszych zabytków Kłodzka jest Twierdza Kłodzko, pochodząca z XVIII wieku. Imponująca budowla stanowi jeden z najlepiej zachowanych przykładów fortyfikacji w Polsce i oferuje niezwykłe panoramy miasta oraz okolic.

  • Kościół pw. św. Jana Chrzciciela Warto odwiedzić także kościół pw. św. Jana Chrzciciela, pochodzący z XIV wieku. Gotycka budowla zachwyca swoim bogatym wystrojem wnętrza, a szczególnie warto zwrócić uwagę na ołtarz główny oraz cenne organy.

  • Podziemne trasy turystyczne Kłodzko słynie również z podziemnych tras turystycznych, które prowadzą przez sieć korytarzy i piwnic wydrążonych w skałach. To niezwykła atrakcja dla miłośników tajemniczych podziemi i przygód.

  • Imprezy kulturalne Miasto obfituje w różnorodne imprezy kulturalne, takie jak Dni Kłodzka, koncerty, wystawy czy spektakle teatralne organizowane przez lokalne instytucje kultury. To doskonałe okazje, aby poznać lokalną kulturę, tradycje oraz twórczość artystyczną.

  • Okolice Kłodzka Okolice miasta oferują malownicze krajobrazy i liczne szlaki turystyczne, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Warto wybrać się na wycieczkę, aby odkryć urokliwe zakątki Dolnego Śląska, które skrywają wiele atrakcji przyrodniczych i historycznych.

 

Połączenia międzynarodowe z Kłodzka: 

 

Przejazdy Sindbad z Kłodzka

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz