Aktualny przystanek Sindbad w Kętach to: 

    • Dworzec autobusowy, Henryka Sienkiewicza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kęty - PKSy, autokary i busy

"Kęty - małe miasto na terenie Małopolski z bogatą historią i atrakcjami turystycznymi"

Kęty, położone na terenie województwa małopolskiego, to miasto o bogatej historii sięgającej aż XIV wieku. Choć niewielkie, Kęty oferuje liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz różnorodne imprezy kulturalne. Oto niektóre z najważniejszych cech i zabytków tego urokliwego miasta:

  • Stare Miasto Spacerując po Starym Mieście w Kętach, warto odwiedzić rynek z zabytkowym ratuszem oraz piękne kamienice. Wąskie uliczki, brukowane place i historyczne budynki tworzą niepowtarzalną atmosferę dawnych czasów.

  • Kościół pw. św. Małgorzaty Jednym z najważniejszych zabytków Kęt jest kościół pw. św. Małgorzaty, pochodzący z XIV wieku. Gotycka budowla zachwyca swoim bogatym wystrojem wnętrza, a szczególnie warto zwrócić uwagę na ołtarz główny oraz cenne organy.

  • Park Miejski Kęty oferują również liczne tereny zielone, idealne na spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu. Warto wybrać się do Parku Miejskiego, gdzie można odpocząć wśród drzew i roślinności oraz skorzystać z alejek spacerowych i miejsc do relaksu.

  • Imprezy kulturalne Miasto obfituje w różnorodne imprezy kulturalne, takie jak Dni Kęt, koncerty, wystawy czy spektakle teatralne organizowane przez lokalne instytucje kultury. To doskonałe okazje, aby poznać lokalną kulturę, tradycje oraz twórczość artystyczną.

  • Okolice Kęt Okolice miasta oferują malownicze krajobrazy i liczne szlaki turystyczne, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Warto wybrać się na wycieczkę, aby odkryć urokliwe zakątki Małopolski, które skrywają wiele atrakcji przyrodniczych i historycznych.

Zachęcamy do odwiedzenia Kęt, gdzie każdy miłośnik historii, kultury i aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem długich spacerów, czy cenisz sobie lokalne imprezy kulturalne, Kęty to miejsce, w którym z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

Połączenia międzynarodowe z Kęt: 

 

Przejazdy Sindbad z Kęt

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz