Aktualny przystanek Sindbad w Kędzierzynie Koźle to: 

  • parking nad Odrą ul. Łukasiewicza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kędzierzyn Koźle - PKSy, autokary i busy

"Kędzierzyn-Koźle - miasto o przemysłowym charakterze, z bogatą historią i atrakcjami turystycznymi"

Kędzierzyn-Koźle, położone na terenie województwa opolskiego, to miasto o bogatej historii sięgającej XVIII wieku. Choć znane głównie jako ośrodek przemysłowy, Kędzierzyn-Koźle oferuje liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz różnorodne imprezy kulturalne. Oto niektóre z najważniejszych cech i zabytków tego interesującego miasta:

  • Stare Miasto Spacerując po Starym Mieście w Kędzierzynie-Koźlu, warto odwiedzić rynek z zabytkowym ratuszem oraz piękne kamienice. Wąskie uliczki, brukowane place i historyczne budynki tworzą niepowtarzalną atmosferę dawnych czasów.

  • Kościół pw. św. Michała Archanioła Jednym z najważniejszych zabytków Kędzierzyna-Koźla jest kościół pw. św. Michała Archanioła, pochodzący z XVIII wieku. Barokowa budowla zachwyca swoim bogatym wystrojem wnętrza, a szczególnie warto zwrócić uwagę na ołtarz główny oraz cenne organy.

  • Park Miejski Kędzierzyn-Koźle oferuje również liczne tereny zielone, idealne na spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu. Warto wybrać się do Parku Miejskiego, gdzie można odpocząć wśród drzew i roślinności oraz skorzystać z alejek spacerowych i miejsc do relaksu.

  • Imprezy kulturalne Miasto obfituje w różnorodne imprezy kulturalne, takie jak Dni Kędzierzyna-Koźla, koncerty, wystawy czy spektakle teatralne organizowane przez lokalne instytucje kultury. To doskonałe okazje, aby poznać lokalną kulturę, tradycje oraz twórczość artystyczną.

  • Przemysłowy charakter miasta Kędzierzyn-Koźle jest znanym ośrodkiem przemysłowym, szczególnie w dziedzinie chemicznej, papierniczej i energetycznej. To interesujący element krajobrazu miasta, który stanowi ważną część jego tożsamości.

 

Połączenia międzynarodowe z Kędzierzyna Koźle: 

 

Przejazdy Sindbad z Kędzierzyna Koźle

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz