Aktualny przystanek Sindbad w Katowic to: 

  • dworzec Sądowa - stan. 11-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katowice - PKSy, autokary i busy

"Katowice - stolica Śląska, miasto kultury, nauki i nowoczesnej architektury"

Katowice, stolica województwa śląskiego, to dynamiczne miasto, które łączy w sobie tradycje przemysłowe z nowoczesnością, kulturą i nauką. To miejsce, gdzie historia spotyka się z przyszłością, a zabytki przemysłowe sąsiadują z imponującymi budynkami współczesnymi. Oto niektóre z najważniejszych atrakcji i cech tego fascynującego miasta:

  • Strefa Kultury W samym sercu Katowic znajduje się Strefa Kultury - miejsce skupiające różnorodne instytucje kulturalne, takie jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek, Muzeum Śląskie czy nowoczesna siedziba NOSPR. To tu odbywają się liczne koncerty, wystawy, konferencje i festiwale.

  • Nikiszowiec Nikiszowiec to unikatowy zabytek architektury i urbanistyki, będący świadectwem bogatej historii górniczej regionu. Ten malowniczy zespół familoków z początku XX wieku to idealne miejsce na spacer, podczas którego można podziwiać ciekawe detale architektoniczne, a także skosztować tradycyjnych potraw śląskich w lokalnych restauracjach.

  • Muzea i galerie Katowice oferują wiele interesujących muzeów i galerii, w których można poznać historię miasta, sztukę, naukę i technikę. Warto odwiedzić Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Centrum Sztuki Filmowej oraz Galerię Sztuki Współczesnej BWA.

  • Dziedzictwo przemysłowe W Katowicach warto zwrócić uwagę na zabytki przemysłowe, takie jak dawne kopalnie i huty, które świadczą o bogatej historii przemysłowej miasta. Przykładem może być Szyb "Wilson" - dawna kopalnia węgla kamiennego, obecnie siedziba Centrum Nauki i Techniki.

  • Zieleń i rekreacja Mimo swojego przemysłowego charakteru, Katowice obfitują w tereny zielone i parki, takie jak Park Śląski, Park Kościuszki czy Dolina Trzech Stawów. To doskonałe miejsca do spacerów, wypoczynku i uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

 

Połączenia międzynarodowe z Katowic: 

 

Przejazdy Sindbad z Katowic

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz