Aktualny przystanek Sindbad w Kaliszu to: 

  • Nowy Dworzec PKS, stan. 3 (wejście od ul. Podmiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalisz - PKSy, autokary i busy

"Kalisz - najstarsze miasto w Polsce, pełne zabytków i atrakcji turystycznych"

Kalisz, często nazywany najstarszym miastem w Polsce, to miejsce o bogatej historii i niezwykłych zabytkach. Położony w województwie wielkopolskim, Kalisz przyciąga turystów swoją niepowtarzalną atmosferą, pięknymi budowlami i interesującymi imprezami kulturalnymi. Oto niektóre z najważniejszych atrakcji i cech tego urokliwego miasta:

  • Stare Miasto Zabytkowe Stare Miasto w Kaliszu to prawdziwa perełka architektoniczna. Warto odwiedzić rynek z barokowym ratuszem oraz piękne kamienice, a także spacerować wąskimi uliczkami, podziwiając urokliwe zakątki miasta.

  • Kościoły i klasztory Kalisz słynie z licznych zabytkowych kościołów i klasztorów. Wśród nich warto wymienić katedrę św. Mikołaja z XIV wieku, kościół pw. św. Józefa oraz kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, będący jednym z najstarszych zabytków sakralnych w mieście.

  • Park Miejski Miłośnicy zieleni i wypoczynku na świeżym powietrzu powinni odwiedzić Park Miejski im. Adama Asnyka, gdzie znajdują się liczne alejki spacerowe, fontanny oraz miejsca do relaksu. W parku znajduje się również amfiteatr, w którym organizowane są liczne imprezy kulturalne i koncerty.

  • Muzeum Okręgowe Warto odwiedzić Muzeum Okręgowe w Kaliszu, mieszczące się w zabytkowym Pałacu Władysławów. W jego zbiorach można obejrzeć interesujące eksponaty związane z historią miasta, sztuką, rzemiosłem oraz archeologią.

  • Rzymski Kalisz Kalisz ma swoje korzenie w starożytnym obozie rzymskim, co czyni go najstarszym miastem w Polsce. Dzięki temu warto zwiedzić rekonstrukcję rzymskiego obozu oraz zapoznać się z historią związaną z obecnością Rzymian na terenie dzisiejszego miasta.

  • Imprezy kulturalne Kalisz obfituje w liczne imprezy kulturalne, takie jak Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny im. Artura Rubinsteina, Dni Kalisza czy Kaliskie Spotkania Teatralne. To doskonałe okazje, aby poznać lokalną kulturę, tradycje oraz twórczość artystyczną.

 

Połączenia międzynarodowe z Kalisza: 

 

Przejazdy Sindbad z Kalisza

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz