Aktualny przystanek Sindbad w Jeleniej Górze to: 

  • ul. Teatralna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jelenia Góra - PKSy, autokary i busy

"Jelenia Góra - miasto na pograniczu gór, pełne zabytków i atrakcji turystycznych"

Jelenia Góra, położona na Dolnym Śląsku, to urokliwe miasto otoczone przez malownicze Karkonosze i Rudawy Janowickie. To miejsce o bogatej historii i licznych zabytkach, które przyciąga zarówno miłośników górskich wędrówek, jak i tych, którzy pragną poznać niezwykłe zakątki Dolnego Śląska. Oto niektóre z najważniejszych cech i atrakcji Jeleniej Góry:

  • Stare Miasto Zabytkowe Stare Miasto w Jeleniej Górze zachwyca swoją architekturą oraz układem urbanistycznym. Warto odwiedzić rynek, na którym znajduje się barokowy ratusz oraz piękne kamienice, a także spacerować wąskimi uliczkami, podziwiając urokliwe zakątki miasta.

  • Kościoły i klasztory Jelenia Góra słynie z licznych zabytkowych kościołów i klasztorów. Wśród nich warto wymienić kościół pw. św. Erazma i Pankracego, będący jednym z najstarszych zabytków miasta, oraz kościół pw. św. Jana Chrzciciela, wzniesiony w stylu gotyckim.

  • Muzea Miasto posiada wiele interesujących muzeów, które warto odwiedzić. Muzeum Karkonoskie mieści się w zabytkowym pałacu Schaffgotschów i prezentuje eksponaty związane z historią i kulturą regionu, a Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego poświęcone jest bogactwu przyrody górskiej.

  • Karkonosze Jelenia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do Karkonoszy, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, wodospady i skalne formacje. Wiele szlaków turystycznych prowadzi do takich atrakcji, jak Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy, czy Karkonoska Perła - cudowna dolina rzeki Łomnicy.

  • Cieplice Śląskie-Zdrój Warto odwiedzić dzielnicę uzdrowiskową Jeleniej Góry - Cieplice Śląskie-Zdrój. Znajdują się tam liczne sanatoria i obiekty lecznicze, które korzystają z leczniczych właściwości wód termalnych. Można tam również odwiedzić Park Norweski czy Pałac Staniszów.

 

Połączenia międzynarodowe z Jaworu: 

 

Przejazdy Sindbad z Jeleniej Góry

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz