Aktualny przystanek Sindbad w Jaworze to: 

  • Dworzec PKP, Dworcowa 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jawor - PKSy, autokary i busy

Jawor - małe miasto o wielkiej historii i niezwykłych zabytkach"

Jawor, położony w dolnośląskim, to urokliwe miasto o bogatej historii, które może pochwalić się wieloma zabytkami oraz malowniczymi krajobrazami. To miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać fascynujące zakątki Dolnego Śląska i cieszyć się niezwykłą atmosferą tego regionu. Oto niektóre z najważniejszych cech i atrakcji Jawora:

  • Kościół Pokoju Najbardziej znanym zabytkiem Jawora jest unikatowy Kościół Pokoju pw. Świętej Trójcy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wzniesiony w XVII wieku z drewna, gliny i słomy, jest jednym z najważniejszych zabytków sakralnych w Europie i niezwykłym przykładem architektury protestanckiej.

  • Zamek książąt legnickich Innym ważnym zabytkiem w Jaworze jest zamek książąt legnickich, pochodzący z XIII wieku. Obecnie mieści się w nim Muzeum Regionalne, w którym można obejrzeć interesujące eksponaty związane z historią miasta, sztuką i rzemiosłem.

  • Stare Miasto Jawor posiada malownicze Stare Miasto z zachowanym układem urbanistycznym i wieloma zabytkowymi kamienicami. Warto przejść się po rynku, gdzie znajduje się barokowy ratusz oraz piękne fontanny, a także odwiedzić kościół pw. św. Marcina, wzniesiony w stylu gotyckim.

  • Park Miejski Miłośnicy zieleni i wypoczynku na świeżym powietrzu mogą odwiedzić Park Miejski w Jaworze, gdzie znajdują się liczne alejki spacerowe, fontanny oraz miejsca do relaksu. W parku znajduje się również amfiteatr, w którym organizowane są liczne imprezy kulturalne i koncerty.

  • Okolice Jawora W okolicach Jawora znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak Zamek Grodziec, Klasztor w Krzeszowie czy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wambierzycach. Ponadto, miasto otoczone jest przez malownicze tereny Dolnego Śląska, które zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek.

 

Połączenia międzynarodowe z Jaworu: 

 

Przejazdy Sindbad z Jaworu

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz