Aktualny przystanek Sindbad w Jaśle to: 

  • Dworzec autobusowy, st. 1, Dworcowa 38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasło - PKSy, autokary i busy

Jasło - zabytkowe miasto z bogatą historią i urokliwymi zakątkami"

Jasło, położone w województwie podkarpackim, to niewielkie, ale pełne uroku miasto o bogatej historii i interesujących zabytkach. To miejsce, w którym każdy miłośnik historii, architektury oraz pięknych krajobrazów znajdzie coś dla siebie. Oto niektóre z najważniejszych atrakcji i cech tego urokliwego miasta:

  • Zabytkowe centrum Serca miasta stanowi zabytkowy rynek, otoczony stylowymi kamieniczkami z różnych okresów historycznych. Na środku placu wznosi się neogotycki ratusz z XIX wieku, będący jednym z najważniejszych budowli Jasła. Warto również odwiedzić ulicę Kościuszki, pełną urokliwych kamienic i kawiarni.

  • Kościoły i klasztory Jasło słynie z licznych zabytkowych kościołów i klasztorów. Wśród nich warto wymienić kościół pw. św. Anny z XVII wieku, w którym znajduje się słynny obraz Matki Bożej Jasielskiej oraz kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, wzniesiony w XVIII wieku w stylu barokowym.

  • Muzeum Regionalne Miłośnicy historii i kultury powinni odwiedzić Muzeum Regionalne w Jaśle, mieszczące się w zabytkowym budynku dawnej apteki. W jego zbiorach można znaleźć interesujące eksponaty związane z historią miasta oraz regionu, a także sztuką i rzemiosłem.

  • Park Miejski Jasło otacza wiele terenów zielonych, z których największym jest Park Miejski im. Henryka Sienkiewicza. To miejsce relaksu i wypoczynku, gdzie można spacerować wśród alejek, podziwiając fontanny, pomniki oraz zabytkowy pałac.

  • Okolice Jasła W okolicach Jasła znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak zamek w Bieczu, kościół w Dukli czy Skansen w Nowym Żmigrodzie. Ponadto, miasto jest otoczone przez malownicze tereny Beskidu Niskiego, które zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek.

 

Połączenia międzynarodowe z Jasła: 

 

Przejazdy Sindbad z Jasła

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz