Aktualny przystanek Sindbad w Jarosławiu to: 

  • Nowy Dworzec PKS, ul. Pruchnicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarowe do i z Jarosławia

Jarosław - miasto pełne historii i kultury na Podkarpaciu

Jarosław to urokliwe miasto położone w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Liczy około 38 000 mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, gospodarczym oraz turystycznym w kraju. Jarosław może poszczycić się swoją bogatą historią, licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi, które przyciągają podróżników z różnych zakątków Polski i świata.

Historia: Pierwsze wzmianki o Jarosławiu pochodzą z XI wieku, kiedy to miasto zostało założone przez ród Gryfitów. W 1375 roku Jarosław otrzymał prawa miejskie, a w kolejnych wiekach był ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym na Podkarpaciu. W czasie rozbiorów Polski, miasto było pod zaborem austriackim, a po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, Jarosław powrócił do Polski.

Atrakcje turystyczne: Jarosław może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego długiej i bogatej historii. Jednym z nich jest Kościół pw. św. Trójcy, zbudowany w stylu gotyckim, który przyciąga turystów swoim pięknem. Warto również odwiedzić Rynek, gdzie można podziwiać urokliwe kamienice oraz Ratusz, będący siedzibą władz miasta.

Inne interesujące miejsca to zamek, gdzie obecnie mieści się Muzeum Regionalne, oraz Park Miejski, gdzie można zrelaksować się wśród zieleni. W Jarosławiu warto również odwiedzić Synagogę Podwórze, która obecnie służy jako centrum kulturalne oraz Orsetti House, dawny dom rodziny Orsetti, który mieści obecnie muzeum.

Kultura i wydarzenia: Jarosław oferuje bogatą ofertę kulturalną. W ciągu roku organizowane są różne imprezy, takie jak Dni Jarosławia, koncerty plenerowe czy wystawy sztuki. W mieście znajdują się również kina, teatry oraz galerie sztuki, które oferują liczne wystawy, spektakle i koncerty.

 

Kursy międzynarodowe z Jarosławia: 

 

 

Przejazdy autokarowe z Jarosławia

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz